Dantų implantacija per vieną dieną klinikoje „Neodenta"

„Santaka", regioninė spauda

Vilkaviškyje įsikūrusios implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta" specialistai įsitikinę, kad plati šypsena yra neatsiejama nuo puikios savijautos. Kai dantys gražūs ir sveiki, nereikia tramdyti emocijų, smagu bendrauti. Nepakartojamas jausmas, kai į šypseną atsakoma nuoširdžia šypsena! Klinikoje „Neodenta" teikiamos paslaugos, pagrįstos šiuolaikinėmis technologijomis bei gydytojų žiniomis. Visa gydytojų komanda dirba drauge tam, kad odontologo kėdėje jaustumėtės komfortiškai, procedūros būtų atliekamos be skausmo ir per trumpiausią laiką. Juk visiems su problemomis atsisveikinti norisi kuo greičiau. Klinikos vadovė Eglė Kunčiuvienė džiaugiasi, kad prie „Neodentos" komandos Vilkaviškyje prisijungė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas, turintis septynerių metų implantavimo praktiką, burnos chirurgas Jan Pavel ROKICKI. „Vien kokybiškų implantų bei pasiteisinusių metodikų neužtenka.

Svarbiausia — gydytojas profesionalas, kuris kiekvieno paciento atvejį nagrinėja individualiai ir parenka geriausią problemos sprendimo variantą konkrečiu atveju", - teigia E. Kunčiuvienė. Burnos chirurgą J. P. Rokicki paprašėme plačiau papasakoti apie save, darbą Vilkaviškio klinikoje „Neodenta" ir čia taikomas ypatingas dantų atkūrimo ant implantų metodikas.

— Kodėl nutarėte tapti odontologu? — Pirmą kartą rimčiau apie odontologo specialybę susimąsčiau paauglystėje, kai su šeima viešėjome Amerikoje. Tuomet man įsiminė tai, kad žmonės ten daug ir plačiai šypsojosi, jų dantys buvo gražūs ir tvarkingi. Lietuvoje atvirkščiai — visi vaikščiojo paniurę, nelaimingi, suspaustomis lūpomis. Tada pasakiau sau, kad mano gyvenimo svajonė yra suteikti žmonėms „holivudiškas" šypsenas. Tiesa, šiandien akinamai balta šypsena jau nėra mano prioritetas, svarbiausia, kad dantys būtų tvirti, patikimi, funkcionalūs, atrodytų natūraliai, estetiškai.

Vilkaviškyje dirbti pradėjote prieš mėnesį. Ar jau spėjote susidaryti nuomonę apie mūsų žmones, jų požiūrį į dantų sveikatą, apie poreikius? — Manau, kad didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose gyvenantys žmonės yra skirtingi. Didmiesčių gyventojai yra „įsukti" gyvenimo tempo, jie nuolat skuba, yra nekantrūs. Vilkaviškyje žmonės ramesni, santūresni, labiau linkę įsiklausyti į tai, ką sako ar pataria gydytojas, atsakingiau vykdo visas rekomendacijas. Dėl to ir rezultatų galima tikėtis geresnių. Kalbant apie požiūrį į dantų sveikatą pastebiu, kad ji aktualesnė jaunesnio amžiaus žmonėms — tiek didmiesčiuose, tiek ir pas jus jie labiau linkę rūpintis savo dantimis. Kitaip yra su vyresniąja karta. Vilkaviškiui, kaip ir kitiems regionų miestams, yra būdinga tai, kad vis dar nemažai brandaus amžiaus žmonių yra linkę numoti ranka į savo dantų sveikatą. Dažnas jų, netekęs daugumos ar visų dantų, tenkinasi gyvenimą apkartinančiais išimamais dantų protezais. Suprantu, jog tokiai susiklosčiusiai situacijai įtakos dažnai turi finansai, bet neretai sprendimą lemia gyvenimo prioritetai, požiūris į save ir savo gyvenimo kokybę. Vieno ar kelių dantų netekę jaunesni žmonės, be abejo, pagrindinį dėmesį skiria estetiniam vaizdui. O tiems, kurie priversti nešioti išimamus protezus, yra svarbiausia vėl turėti tvirtus, patikimus dantis. Noras naujus dantis turėti kiek įmanoma greičiau sieja visus pacientus.

Kuo ypatingi dantų atkūrimo metodai, kuriuos taikote klinikoje „Neodenta"? — Klinikos specialistai savo darbe naudoja itin aukštos kokybės švediškus implantus ir taiko unikalias dantų atkūrimo metodikas, dėl kurių dantis galima atkurti per vieną dieną. Su šiomis metodikomis pirmą kartą susidūriau savo praktikos pradžioje, prieš septynerius metus, dalyvaudamas Lietuvoje surengtuose implantavimo kursuose. Tai, ką tuomet pamačiau ir išgirdau, pasirodė neįtikėtina. Galimybė sriegti implantus ir tuoj pat tvirtinti laikinus dantis, kitaip tariant, atlikti momentinį implantavimą Lietuvoje tada buvo labai didelė naujovė, kurią ne visi buvo linkę priimti. Šiandien šis pažangus, daugybės mokslinių tyrimų ir gydymo praktikos patvirtintas dantų atkūrimo sprendimas mūsų šalyje vis plačiau pripažįstamas. Klinika „Neodenta" buvo viena pirmųjų Lietuvoje, pradėjusi taikyti šias unikalias metodikas.

Ar tai reiškia, kad staiga netekęs priekinio danties žmogus jau tą pačią dieną gali turėti naują? —Taip, gali. Tokiais atvejais yra taikomas momentinio implantavimo metodas: pašalinama sugedusio ar pažeisto danties šaknis ir į jos vietą iš karto sriegiamas implantas. Ant implanto iš karto pritvirtinamas natūraliai atrodantis laikinas dantis. Po kelių mėnesių jis pakeičiamas nuolatiniu. Žmogus, laukdamas, kol prigis implantas, nepatiria diskomforto dėl danties trūkumo.

O kaip yra su visus dantis praradusiais pacientais, kurie taip pat nenori ilgai laukti? — Specialiai šių pacientų gydymui klinikoje yra taikoma metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Pašalinami likę nebepatikimi ar sugedę savi dantys, įsriegiami 4 dantų implantai ir tvirtinami patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys.

Ar pastebite, kaip pasikeičia jūsų pacientai ir jų gyvenimas po dantų implantavimo? — Itin didelių pokyčių pastebiu tuomet, kai atkuriame dantis pacientams, kurie nešiojo išimamus protezus. Visų pirma, yra akivaizdžių išorinių pasikeitimų, žmonių veidus papuošia šypsenos. Bet kartu žmonės pasikeičia ir savo vidumi. Dažnai girdžiu sakant: „Su naujais dantimis, atrodo, naujas gyvenimas prasidėjo! Dabar ir visa kita pakeisiu." Sugrįžta pasitikėjimas savimi, žmonės atranda jėgų įgyvendinti senas svajones. Taigi nauji dantys — tai ne tik galimybė normaliai kramtyti ar gražiai atrodyti. Tai puikus užtaisas tolesniam aktyviam ir pilnaverčiam gyvenimui.

Ar pakankamai, jūsų manymu, Vilkaviškio žmonės žino apie naujausias dantų atkūrimo galimybes? — Manau, kad vis dar nepakankamai. Todėl lapkričio 17 dieną visus pacientus kviečiu į klinikos „Neodenta" organizuojamą nemokamą seminarą, kuriame visi vilkaviškiečiai galės daugiau sužinoti apie naujausias dantų atkūrimo metodikas. Taip pat turėsite galimybę konsultuotis ne tik su klinikos specialistais, bet ir su pacientais, kuriems buvo pritaikytas gydymas implantais. Tai bus puiki proga gauti atsakymus į visus jums rūpimus klausimus iš pirmų lūpų.