Tai, ko tau trūksta iki pilnatvės
Sprendimas praradusiems visus dantis – All-on-4® gydymo metodika
Vietoje išimamų protezų – visi vieno žandikaulio dantys tik ant keturių implantų

Tai, ko tau trūksta iki pilnatvės
Ilgieji skruostikauliniai Brånemark System® Zygoma implantai
Greitas dantų atkūrimas be kaulo priauginimo procedūros

2012 m. kovo 22-23 d.

Grupė su Nobel Biocare implantais dirbančių Lietuvos gydytojų dalyvavo įspūdingame simpoziume Gotenburge, Švedijoje, kur buvo pažymėti du reikšmingi medicinos mokslo pasaulį sukrėtę įvykiai, visiems laikams pakeitę odontologijos istoriją.

Neišdildomą įspūdį Lietuvos gydytojams paliko susitikimas su pačiu prof. P. I. Branemarku. Prieš 60 metų profesorius Per-Ingvar Branemarkas atrado, jog titanas lengvai adaptuojasi žmogaus organizme ir gali suaugti su žmogaus kaulu bei būti naudojamas prarastai danties šakniai atkurti. Po 30 m. šis atradimas buvo pripažintas pasauliniu mastu, o reiškiniui duotas vardas – osteointegracija. Nobel Biocare yra pirmoji pasaulyje kompanija, kuri, remdamasi profesoriaus atradimu, titano implantus dantų atkūrimui pradėjo naudoti plačiu mastu.

Į simpoziumą susirinko gydytojai ir mokslininkai iš 25 pasaulio šalių – žmonės, kurie šį revoliucinį atradimą šiandien daro prieinamu milijonams pacientų. Forumas sulaukė 1000 svečių. Visų susirinkusiųjų nuostabą ir tikrą furorą sukėlė pats aštuoniasdešimt trejų prof. P. I. Branemarkas, netikėtai stojęs prieš auditoriją po to, kai buvo parodytas prieš keletą metų nufilmuotas jo interviu. Pranešimus skaitė jo bendražygiai, mokslininkai, daugelį metų kartu vykdę tyrimus, analizavę ir fiksavę rezultatus, darę išvadas ir teikę įžvalgas.

Gydytojams iš Lietuvos buvo ypač malonu dar kartą įsitikinti, jog jie, dirbdami su Nobel Biocare dantų implantais, priklauso bendruomenei, kuriančiai pažangiausias medicinos technologijas. „Man asmeniškai buvo labai svarbu, kad garsiausi pasaulio mokslininkai patvirtino ir dar kartą pateisino mūsų Lietuvoje propaguojamas gydymo metodikas ir technikas“, – pastebėjo Vilniaus odontologijos klinikos vadovas Bronius Sidaravičius. „Didžiulį įspūdį paliko pažintis su tais, kurie supurtė visą odontologiją, pakeitė standartinius gydymo planus į visiškai naujus, žmogui nepalyginamai patogesnius gydymo būdus. Istorijos apie tai, kaip odontologų visuomenė savo laiku stengėsi paneigti ir sukritikuoti inovacijas, kurios šiandien jau yra tapusios gydymo standartu, dar kartą įrodo, kad ne visada neigiama reakcija į naujoves yra teisinga. Visuomenei kartais reikia laiko, kol ji supranta ir priima inovacijas“, – grįžęs iš simpoziumo kalbėjo kaunietis gydytojas Simonas Bankauskas. „Man, kaip gydytojai, dirbančiai su Nobel Biocare implantais, simpoziumas atvėrė akis ir leido geriau suprasti, kokios plačios galimybės padėti žmogui jau atrastos, kai tenka atkurti dantis ir koks didžiulis osteointegracijos atradimo potencialas glūdi ateityje“, – pasakojo gydytoja odontologė iš Klaipėdos Jolanta Leščiuvienė. Šiandien Lietuvoje su aukščiausios kokybės Nobel Biocare implantais dirba ir unikalias dantų implantavimo metodikas taiko virš 20 odontologijos klinikų.