Dantų implantavimas yra pažangiausias būdas atkurti vieną, kelis ar visus trūkstamus dantis. Šiuolaikinių metodikų dėka dantų atkūrimo procedūra su Nobel Biocare implantais yra greita ir pacientui maksimaliai fiziškai patogi. Implantas paprastai įdedamas per 10-15 min. Dantų atkūrimas su Nobel Biocare implantais susideda iš šių pagrindinių etapų.

  • Konsultacija pas odontologą, gydymo plano sudarymas
  • Implanto įsodinimas ir laikino danties uždėjimas
  • Nuolatinių dantų – karūnėlių, tilto ar protezo – gamyba
  • Naujų nuolatinių dantų tvirtinimas ant implantų

Konsultacija

Daugiausiai lėšų pasaulyje į naujausius mokslinius tyrimus implantavimo srityje investuojanti Nobel Biocare siekia, kad dantų implantavimas pacientui būtų maksimaliai paprastas ir patogus.

Su Nobel Biocare dirbantys gydytojai, kalbėdami su pacientais apie jų dantų būklę bei planuodami gydymo eigą, naudojasi naujausiomis technologijomis – Apple iPad su specialiai odontologams ir jų pacientams instaliuota vaizdine programa. Vos vieno piršto prisilietimu gydytojas gali vizualiai ekrane parodyti pacientui jo diagnozę, dantų ligų prevenciją, kosmetinį ir ortodontinį dantų atstatymą, protezavimą, periodonto ligų gydymą ir implantavimą bei burnos chirurgiją. Video filmukai padeda pacientui suprasti jo dantų būklę ir gydytojo rekomenduojamą gydymo planą. Čia pat pacientas gali patvirtinti, kad sutinka su gydymo planu ir iškart gauti el. laišką į savo pašto dėžutę su planuojamo gydymo vaizdo nuotraukomis.

Prieš implantavimą pacientas turi suteikti odontologui informaciją apie bendrą savo sveikatos būklę, ar nesergama ligomis galinčiomis turėti įtakos implantavimui bei implanto prigijimui.

Implanto įsriegimas ir laikino danties uždėjimas

Prieš implantų įsodinimo procedūrą atliekama vietinė nejautra, jos visiškai pakanka, kad operacijos metu pacientas visiškai nejaustų skausmo. Nobel Biocare implantas paprastai įdedamas per 10-15 minučių. Bendra procedūros trukmė priklauso nuo implantuojamų dantų skaičiaus, taikomos metodikos ir individualaus atvejo sudėtingumo. Vos įsodinus implantą, ant jo tvirtinamas laikinas dantis arba speciali gleivinę formuojanti gijimo galvutė. Po procedūros gydytojas pacientui duoda implanto gamintojo viso gyvenimo garantinę kortelę. Implanto prigijimo periodas trunka apie 2-4 mėnesius.

Nuolatinių dantų – karūnėlių, tilto ar protezo – gamyba

Pasibaigus implanto prigijimo periodui, gydytojas paima paciento dantų atspaudus. Parenkama būsimų nuolatinių dantų spalva. Naujų dantų „kūrimo“ ir gamybos procesas vyksta naudojant pažangiausią CAD/CAM technologiją – NobelProcera. Individualūs, maksimaliai tikslūs ir kokybiški dantų karkasai yra gaminami Nobel Biocare gamykloje Švedijoje. Jie gali būti frezuoti iš cirkonio, titano, aliuminio ar chromo kobalto, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir gydytojo rekomendacijas. NobelProcera karkasams gamintojas suteikia 5 metų garantiją.

Naujų nuolatinių dantų tvirtinimas ant implantų

Kai nauji dantys – dantų karūnėlės, tiltai ar protezai – yra pagaminti, jie tvirtinami prie implantų. Gydytojas individualiai parenka prisukamą arba cementuojamą konstrukciją. Prisukami dantys ant implantų turi pranašumą, nes, reikalui esant, juos galima lengvai nuimti, atlikti reikiamas korekcijas ir vėl prisukti. Taip sutaupoma daug laiko ir sąnaudų tiek pacientui, tiek gydytojui.