Didžiausia pasaulyje odontologijos kompanija ir dantų implantavimo pradininkė Nobel Biocare išsivystė iš kompanijos  Nobel Industries, kurios įkūrėju buvo žinomas pasaulyje išradėjas, Nobelio premijos steigėjas Alfredas Nobelis. Įmonė buvo įkurta 1981 m. kaip Nobelpharma, o 1996 m. pervadinta į Nobel Biocare.

Nobel Biocare dantų implantų atsiradimas remiasi genialiu švedų profesoriaus Per-Ingvaro Branemarko atradimu – praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje mokslininkas atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į natūralų kaulą, gali tarnauti kaip pagrindas keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, palankiai priima titaną ir šis lengvai „adaptuojasi“ žandikaulyje. Šis fenomenas buvo pavadintas osseointegration,  t.y. „kaulo susijungimu“.

Pirmuoju pasaulyje pacientu, kuriam 1965 m. profesorius P.-I. Branemarkas įsriegė implantus, tapo švedas Gösta Larssonas. Naujieji dantys jam tarnavo iki gyvenimo pabaigos.  

1978 m. Švedijos sveikatos institucijos suteikė leidimą implantavimą naudoti klinikiniams tikslams. Siekdamas išvystyti ir patobulinti dantų implantavimo koncepciją, P.-I. Branemarkas daug bendradarbiavo su komercinėmis įmonėmis.

1982m. Toronte vykusioje konferencijoje profesorius pristatė savo mokslinius tyrimus „Osteointegracija klinikinėje odontologijoje. Šie tyrimai laikomi atskaitos tašku, nuo kurio prasidėjo platus dantų atkūrimui skirto implantavimo metodo pripažinimas. Tais pačiais metais JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino titano naudojimą implantavimui Jungtinėse Amerikos Valstijose.

1983 m. profesorius Mattsas Anderssonas sukūrė Procera metodą, skirtą aukšto tikslumo dantų karūnėlių gamybai gamykliniu būdu. Šią technologiją įsigijo Nobelpharma (vėliau tapusi Nobel Biocare). Nuo 1992 metų odontologijoje buvo pradėtos naudoti modernios keraminės medžiagos.

Profesoriaus Per-Ingvaro Branemarko garbei jo išrasta implantavimo sistema, kurią šiandien naudoja Nobel Biocare, vadinama Branemark System. Iki šių dienų ji išliko viena sėkmingiausių iš pasaulyje egzistuojančių sistemų.