Panevėžyje – nauji dantys ant implantų per vieną dieną

„Sekundė", priedas „Sveikata"

Kuo šiandien garsėja Panevėžys? Jau ilgą laiką jis žinomas kaip verslo, meno ir kultūros židinys. O pastaraisiais metais miestas tapo garsus ir čia įsikūrusiomis moderniomis medicinos įstaigomis. Į vieną iš jų – Panevėžio medicinos centrą „Vivus sanus“ – gydytis ir atkurti dantų atvyksta ne tik Panevėžio bei aplinkinių rajonų žmonės, bet ir pacientai iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų bei šalių kaimynių. Apie tai, kaip pasisekė sukurti vieną moderniausių šalyje medicinos įstaigų ir kokios dantų atkūrimo ant implantų metodikos čia taikomos, paprašėme papasakoti medicinos centro vadovą Virgilijų Norvaišą.

Kuo galėtumėte paaiškinti tokį medicinos centro populiarumą?

V. Norvaiša. Sėkmės formulė paprasta – pas mus sukoncentruota tai, kuo galėtų didžiuotis bet kuri aukšto lygio pasaulio odontologijos klinika: pažangiausia dantų diagnostikos ir gydymo įranga, naujausios technologijos, kokybiški produktai ir medžiagos, profesionalus kolektyvas. Subūrėme vienus geriausių savo srities specialistų iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio. Ieškodami naujų darbuotojų, orientuojamės į jaunus, gabius, perspektyvius dantų implantavimo specialistus. Vienas iš jų – gydytojas odontologas iš Izraelio Avi Kuperschlag. Svarbu tai, kad dirbame ir savaitgaliais, o tai labai patogu iš toliau atvykstantiems pacientams.

Kokios dantų gydymo paslaugos jūsų medicinos centre yra teikiamos?

V. Norvaiša. Mūsų medicinos centre yra teikiamos visos dantų gydymo paslaugos, bet dantų atkūrimas ant implantų yra viena aktualiausių ir jos poreikis nuolat auga. Vis daugiau į centrą besikreipiančių pacientų yra gana gerai informuoti apie pas mus taikomas unikalias implantavimo metodikas, kurios leidžia net ir atėjus visai be dantų po dienos džiaugtis naujais. Žmonės žino, kad dirbame su kokybiškais švedų gamintojo dantų implantais. Pacientai palygina skirtingų gamintojų implantus ir prioritetą vis dažniau suteikia kokybei, o ne kainai. Dantys, atkurti ant kokybiškų implantų, paprastai tarnauja visą likusį gyvenimą.

Ar ne per brangus lietuviams dantų atkūrimas ant implantų? 

V. Norvaiša. Gydymas kokybiškais dantų implantais nėra pigus, bet, įvertinus rezultato ilgaamžiškumą ir patikimumą, šis brangumas tampa sąlyginiu. Žmonės vis labiau suvokia, kad pasirinkus nepatikimus sprendimus, vėliau vėl teks gaišti laiką ir leisti pinigus pažeistiems dantims taisyti, nekokybiškų, pigių implantavimo produktų sukeltiems padariniams gydyti. Juk negali būti daiktas pigus ir geras, stebuklų nebūna.

Papasakokite plačiau apie medicinos centre taikomus dantų atkūrimo metodus. 

V. Norvaiša. Implantas gali būti sriegiamas iš karto pašalinus sugedusį dantį, tai vadinama momentiniu implantavimu. Ant implanto iš karto tvirtinamas natūraliai, gražiai atrodantis laikinas dantis, kurį po kelių mėnesių pakeičiame nuolatiniu. Nuolatinius pavienius dantis gaminame čia pat „Vivus sanus“ medicinos centre. Turime tam skirtą specialią, kompiuteriniu programavimu pagrįstą įrangą. Nereikia burnos atspaudų ir dantų technikų pagalbos. Viską atlieka pats gydantis gydytojas. Nuskanuota informacija siunčiama į dantų protezų gamybos įrenginį, čia pat yra išfrezuojama nuolatinio danties karūnėlė. Visai procedūrai užtenka dienos.

O jeigu kreipiasi visai dantų neturintys pacientai?

V. Norvaiša. Daugumą ar visus dantis praradusiems pacientams gydyti yra taikoma unikali metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų, abiejų žandikaulių dantims atkurti pakanka 8 implantų. Netrukus po implantavimo tvirtinami laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais.

Skausmo baimė vis dar stabdo daugelį žmonių gydytis dantis. Kaip galite jiems pagelbėti?

V. Norvaiša. Iš tiesų, vienas pagrindinių klausimų, kurį užduoda į mūsų medicinos centrą atėję nauji pacientai, yra apie tai, ar implantuojant neskaudės. Mūsų atsakymas yra vienas – tikrai ne. Esant poreikiui gali būti taikoma intraveninė nejautra. Įprastai intraveninė nejautra taikoma sudėtingesnio gydymo atvejais, esant ilgesnėms procedūroms, pavyzdžiui implantuojant vienu metu visus vieno ar abiejų žandikaulių dantis. Pavieniams implantams įsriegti paprastai pakanka vietinės nejautros.

Kokie jūsų naujausi planai? 

V. Norvaiša. Pradėjęs labiau gilintis į neįgalių pacientų dantų gydymo poreikius, pamačiau, kad Lietuvoje yra tik kelios medicinos įstaigos, kuriose yra galimybė ligonių kasų lėšomis kompensuoti šiems pacientams gydyti būtiną intraveninę nejautrą. Stengsimės, kad tokia galimybė atsirastų ir mūsų medicinos centre. Tuomet galėsime pagelbėti šimtams neįgalių pacientų, priverstų ilgus mėnesius laukti savo eilės šiai paslaugai gauti.