Tai, ko tau trūksta iki pilnatvės - nauji dantys per dieną

„Lietuvos Rytas" priedas „Gyvenimo būdas"

 

Daugumos ar visų dantų netekusiems ir išimamus protezus nešiojantiems žmonėms skirta unikali gydymo metodika leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Dviejų žandikaulių dantims atkurti užtenka 8 implantų. Taikant šią metodiką yra naudojami itin aukštos kokybės, unikalaus mikro- ir makro dizaino dantų implantai, ant kūrių nauji dantys saugiai ir patikimai gali būti tvirtinami iškarto po implantavimo. Implantavimas atliekamas pagal specialiai šiai metodikai taikyti sukurtą protokolą. Įsriegus implantus iškarto pritvirtinami laikinieji nenuimami dantys. Tuoj pat po implantavimo galima gyventi įprastu gyvenimo ritmu: dirbti, bendrauti, keliauti. Praėjus maždaug pusmečiui, laikinieji dantys pakeičiami nuolatiniais, kurie atrodo ir funkcionuoja tarsi nuosavi dantys. Tinkamai prižiūrimi jie tarnauja visą gyvenimą. Metodika „visi ant keturių“ yra patvirtinta ilgalaikių mokslinių tyrimumų ir pasaulinės gydymo praktikos. Ji gali būti patikimai taikoma tik su šią metodiką sukūrusios ir užpatentavusios Švedijos kompanijos gaminamais implantais.

Taikant momentinį implantavimą – nė dienos su tarpu burnoje

Taikant momentinio implatanvimo metodiką beviltiškai sugedę ar pažeisti dantys gali būti atkurti tik per vieną vizitą. Nereikia jokio laukimo ir tarpų burnoje. Per vieną vizitą pašalinama sugedusio ar pažeisto danties šaknis, į jos vietą sriegiamas dantų implantas, o ant jo iškarto tvirtinamas laikinas dantis. Momentiniam implantavimui atlikti naudojami specialūs ypatingo paviršiaus dantų implantai – užtenka juos įsriegti į žandikaulį tik 2–3 milimetus, kad jie stabiliai laikytųsi.

Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas natūraliai ir estetiškai atrodančiu nuolatiniu dantimi.

Naujų dantų ant aukštos kokybės implantų privalumai:

  • Teigiamas poveikis sveikatai. Dantų implantai leidžia atkurti ne tik danties karūnėlę, bet ir jo šaknį, todėl sustabdomas žandikaulio nykimas. Naudojant šią dantų atkūrimo metodiką lieka nepažeisti šalia esantys sveiki dantys.
  • Natūrali šypsena. Nauji dantys ant implantų atrodo labai estetiškai ir natūraliai. Jų spalva, forma ir kontūrai faktiškai nesiskiria nuo tikrų dantų.
  • Stabilus ir patogūs dantys. Ant implantų pritvirtinti nauji dantys yra stabilūs, patogūs ir tvirti. Jie nejuda kramtant, kalbant, aktyviai judant ar juokiantis.
  • Galima valgyti ir kalbėti kaip įprasta. Dantys ant implantų tarnauja tarsi jūsų natūralūs dantys. Į savo maisto racioną galima vėl sugrąžinti mėgstamą kietesnį, sunkiau sukramtomą maistą ir mėgautis jo skoniu. Jūsų kalba yra aiški, galima laisvai ir nevaržomai bendrauti.
  • Emocinis komfortas. Nauji dantys ant implantų sugrąžina ne tik burnos sveikatą, bet ir jaunatvišką išvaizdą. Sugrįžta pasitikėjimas savimi, galimybės mėgautis aktyviu, visaverčiu gyvenimu.
  • Ilgalaikis sprendimas. Tinkamai ir reguliariai prižiūrimi nauji dantys ant implantų paprastai tarnauja visą gyvenimą.

Svarbiausias mano darbo principas atkuriant dantis ant implantų – maksimalus patogumas mano pacientui ir maksimalus patogumas man, gydančiam gydytojui. Maksimalus patogumas pacientui – tai minimaliai trumpas, jokių fizinių ar emocinių nepatogumų nesukeliantis dantų atkūrimo procesas. Juk naujų dantų šiuolaikiniam žmogui reikia be ilgo laukimo ir varginančių, skausmingų procedūrų. Vienas pagrindinių kriterijų pasirenkant vieną ar kitą dantų atkūrimo sprendimą yra galimybė nė dienai neiškristi iš įprasto gyvenimo ritmo. Be to, žmonėms svarbu, kad naujieji dantys jiems tinkamai tarnautų, – būtų tvirti, patogūs ir patikimi, kad su jais būtų galima atkąsti ir sukramtyti bet kokį, net ir kietesnį, maistą. Ir, be abejo, dantys turi atrodyti sveikai, gražiai ir natūraliai. Per dešimt savo praktikos metų atsirinkau ir taikau tas dantų atkūrimo ant implantų metodikas, technologijas ir produktus, kurie leidžia geriausiai patenkinti visus šiuos šiuolaikinio žmogaus poreikius. Naudojame itin kokybiškus švediškus dantų implantus, kuriems gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. Aš, kaip gydytojas, jaučiuosi labai patogiai ir saugiai galėdamas pasiūlyti savo pacientams tai, kas šiandien dantų atkūrimo srityje yra labai unikalu ir pažangu: naujais dantimis mūsų klinikos pacientai gali džiaugtis jau po vieno vizito. 

Man labai svarbu ir tai, kad gauti gydymo rezultatai kuo geriau atitiktų paciento lūkesčius. Juk kiekvienas žmogus yra ypatingas, unikalus ir nepakartojamas, todėl būtina pasiekti būtent jam tinkamą ir jo trokštamą rezultatą. Daug asmeniškai bendrauju su pacientais norėdamas juos geriau pažinti ir suprasti, ko jie tikisi. Klinikoje naudojamos naujausios kompiuterinės technologijos leidžia pacientams patiems dalyvauti naujųjų dantų kūrimo procese. Vizualizacijos padeda man ir pacientui geriau suprasti, kokių rezultatų reikėtų siekti. „Ne vienas neturi mirti su dantimis stiklinėje“, – turbūt daugelis yra girdėję šią frazę, kuri priklauso žinomam mokslininkui Perui Ingvarui Branemarkui, daugiau kaip prieš 60 metų atradusiam dantų implantus. Būtent su jo sukurta ir žinomos Švedijos kompanijos ištobulinta dantų atkūrimo sistema šiandien dirbame savo klinikoje. Ištiesų visi žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, yra nusipelnę visaverčio, aktyvaus, įdomaus gyvenimo, kurį gali suteikti nauji dantys ant implantų. Tačiau šiam didžiam žmogui priklauso ir kiti galbūt ne taip plačiai žinomi žodžiai. Savo kolegas odontologus jis nuolat ragino savo darbe atsigręžti į žmogų, bendrauti, išgirsti, ką jis sako, suprasti, kaip jaučiasi. „Nes tik tuomet motina gamta neprieštarauja ir gali atrasti tai, kas galiausiai gerina žmonių sveikatą ir gyvenimą“, – sakė mokslininkas. Pritariu šiam žymiam žmogui ir manau, kad žodžiai „gerai gydyti“ reiškia kur kas daugiau, nei dirbti kvalikuotai bei profesionaliai, naudoti kokybiškus produktus ar taikyti pažangias metodikas. Pats tiesiausias kelias į gydymo sėkmę yra pozityvi paciento vidinė būsena ir tikėjimas gerais gydymo rezultatais. O tai atsiranda iš gydytojo ir paciento savitarpio supratimo, jų emocinio artumo. Niekada negali likti abejingas tam, kas svarbu tavo pacientui. Ir dažnai tai apima daugiau nei jo dantų gydymą.“