Turėti naujus dantis užtenka vos vienos dienos

Diana Jaura, „Vakarų Ekspresas” ir „Vakarų Lietuva” 

Vasara – tai laikas, kai daugelis lietuvių ne tik atostogas planuoja, bet ir skiria laiko savo dantų sveikatai pataisyti. Koks gi malonumas keliauti ar iškylauti, jeigu atvirai bendrauti, plačiai šypsotis ir mėgautis mėgstamu maistu trukdo nepatikimi ir negražūs dantys. O ką jau kalbėti , kai daugumos jų iš viso trūksta. ,,Naudodami dantų implantus, prarastus dantis atkuriame per dieną. Be to, savo pacientams vasaros laikotarpiui parengėme ypatingą pasiūlymą“, - atvykti gydytis į Klaipėdą kviečia odontologijos klinikos ,,Žavi šypsena“ vadovė, gydytoja odontologė Vaiva Žalienė-Paškevičienė.

Apie vasaros laikotarpio specialų pasiūlymą ir klinikoje taikomas unikalias dantų atkūrimo metodikas kalbėjomės su gydytoja odontologe Vaiva Žaliene-Paškevičiene.

Gydytoja, kokį specialų pasiūlymą esate parengę vasaros laikotarpiui?

Gražūs ir patikimi dantys yra  labai svarbu, tai ypač gerai supranta daugumą ar visus dantis praradę žmonės. Dažnas jų yra ilgus metus išvargęs su išimamais dantų protezais. Mūsų pasiūlymas skirtas būtent tiems pacientams, kuriems vasaros mėnesiais mūsų klinikoje bus atliekamas daugumos ar visų dantų atkūrimas ant implantų.

Tokią procedūrą paprastai sudaro dvi dalys. Pirmoji – beviltiškai sugedusių nuosavų dantų pašalinimas ir implantų įsriegimas – tai atliekama per vieną dieną. Vėliau seka laikinų dantų pritaikymas bei pritvirtinimas. Ši dalis, priklausomai nuo individualios paciento situacijos, gali būti atlikta tą pačią arba kitą dieną po implantavimo. Kartais prireikia ir kelių dienų.  Todėl mūsų klinika, visą laikotarpį, kol vyks šis procesas, pacientams, atvykusiems iš kitų Lietuvos miestų dovanos nemokamas nakvynes jaukiame stilingame viešbutyje Klaipėdos centre.

Labai viliojantis pasiūlymas. O kokiu būdu galima būtų užsiregistruoti šiai procedūrai? Ar nereikia prieš tai atvykti konsultacijai ir apžiūrai?

Papildomo išankstinio vizito gali ir nebūti. Tai priklauso nuo paciento užimtumo ir pageidavimo asmeniškai pabendrauti su savo gydytoju. Derindami gydymą mūsų klinikoje su kituose Lietuvos miestuose gyvenančiais pacientais mes galime bendrauti elektroniniu paštu ir telefonu.

Norintys atlikti dantų atkūrimą turėtų pradžioje atsiųsti mums savo dantų panoraminę nuotrauką elektroniniu paštu, trumpai aprašyti kamuojančias problemas, savo norus ir pageidavimus. Klinikos specialistai, įvertinę paciento burnos būklę, suteiks informaciją apie gydymo galimybes, rekomenduojamus taikyti dantų atkūrimo metodus bei būdus, informuos apie paslaugų suteikimo sąlygas. Visa tai aptarus ir suderinus, bus nustatyta pacientui ir gydytojui tinkanti dantų atkūrimo ant implantų procedūros data. Taip pat elektroniniu paštu ar telefonu galima bus suderinti ir galimybę dantų atkūrimo proceso metu nemokamai apsistoti mūsų rekomenduojamame viešbutyje.

Papasakokite plačiau, kokie ,,stebuklingi“ gydymo metodai leidžia atkurti visus dantis vienu kartu ir jau po dienos džiaugtis naujais dantimis?

Daugumą ar visus dantis praradusių pacientų gydymui taikome žinomos Švedijos kompanijos sukurtą unikalią metodiką, kuri vadinasi „visi ant keturių“. O tai reiškia kad visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų. Atitinkamai abiejų žandikaulių dantims atkurti prireikia 8 implantų. Vieno ar kelių žandikaulių implantavimą atliekame per vieną vizitą. Jo metu yra iš karto tvirtinami laikini dantys. Kaip minėjau, priklausomai nuo konkrečios paciento situacijos,  laikini dantys gali būti pritvirtinti dar tą pačią ar kitą dieną po implantavimo. Daug dėmesio skiriame tam, kad laikini dantys atrodytų labai natūraliai ir estetiškai, todėl atidžiai parenkame jų spalvą, formą. Labai svarbus yra geras sąkandis, dantys turi būti patogūs ir funkcionalūs.

Po 4 mėnesių pacientą kviečiame atvykti išsamiai implantų apžiūrai, įvertiname jų gijimo procesą. Jeigu reikia atliekame laikinų dantų korekcijas. Na, o po pusmečio laikinus dantis pakeičiame nuolatiniais. Šie dantys atrodo ir tarnauja visai kaip tikri. Tinkamai prižiūrint, paprastai žmonės naujais dantimis džiaugiasi visą gyvenimą.

O jeigu aktyviai iškylaujant gamtoje, netyčia nulūžtų priekinis dantis,  ar taip pat greitai padėtumėte?

Tikrai padėtume. Tokiais atvejais gali būti taikoma tos pačios Švedijos kompanijos sukurta momentinio implantavimo metodika, kai yra pašalinamas pažeistas dantis, ir vietoj jo iš karto sriegiamas dantų implantas bei pritvirtinamas laikinas dantis, kuris atrodo labai estetiškai ir natūraliai. Visa tai padarome per vieną vizitą. Taigi, pacientui nereikia nė dienos būti su tarpu burnoje. Na, o atvykus po 2-4 mėnesių, laikiną dantuką pakeičiame nuolatiniu.

Turbūt visiems aktualus klausimas, ar skaudės per implantavimo procedūrą ir po jos?

Kokybiški implantai ir minimaliai invazinės metodikos, kurias taikome savo klinikos darbe, visais atžvilgiais pritaikytos tam, kad žmogus jaustųsi  fiziškai ir emociškai gerai. Per implantavimo procedūrą yra taikoma vietinė nejautra, kurios visai pakanka, kad pacientas nejaustų skausmo. Po implantavimo, esant poreikiui, gali būti skiriami skausmą malšinantys vaistai, bet, kaip rodo mano praktika, dažniausiai jų neprireikia.

Laikraščiuose ir internete galima rasti nemažai informacijos apie dantų implantus. Tačiau ne visada paprastam žmogui lengva atsirinkti tai, kas jam aktualiausia. Ką patartumėte?

Kiekvienam žmogui yra aktualios jo asmeninės dantų problemos bei galimi jų sprendimo būdai, o to rasti internete ar laikraščiuose tikrai nepavyks. Viena galimybių per trumpiausią laiką gauti visą norimą informaciją yra nemokami seminarai pacientams. Toks seminaras mūsų klinikoje ,,Žavi šypsena“  vyks jau šį mėnesį - birželio 21 dieną. Labai kviečiu atvykti, nes tai bus puiki proga nemokamai asmeniškai pasikonsultuoti, užduoti labai konkrečius klausimus ir sulaukti kompetentingų gydytojo paaiškinimų bei atsakymų. Kuo daugiau žmonės žino apie visas gydymo implantais galimybes, metodikas, implantavimo procedūros eigą tuo mažiau juose lieka baimių ar abejonių.

Ir pokalbio pabaigai, skaičiau internete jūsų pacientų atsiliepimus. Daugelis jus apibūdina, kaip labai charizmatišką, šiltai bendraujantį žmogų? Ar šios savybės padeda jums darbe?

Nuoširdžiai bendraujant su pacientais, atsiranda jų pasitikėjimas, užmezgamas artimas ryšys, kuris labai svarbus tam, kad gydymo rezultatas būtų  maksimaliai sėkmingas. Bet aš visiems sakau – savo darbe aš ne tik duodu, bet ir labai daug gaunu. Taip smagu matyti, kaip žmonės tarsi atsitiesia, atjaunėja, pradeda plačiai šypsotis, bendrauti, puoštis. Grąža, kurią gauni per teigiamas pacientų emocijas ir jų plačias šypsenas yra neįkainuojama. Tai pagrindinis ir didžiausias mano darbo motyvas.